Úvodní strana napište nám informace pro návštěvníky mapa webu • tisk • english version

 
 

projekty Odd. pro vzdělávání a kulturu:
  

Oddělení pro vzdělávání a kulturuKONTAKTY:

e-mail: [email] education[at]jewishmuseum.cz
Maiselova 15 (3. patro)
110 00 Praha 1
tel: 222 325 172, 224 819 352
fax: 222 318 856

Otevřeno pro veřejnost:
po-čt 10-15, pá 10-12.

Pracovníci:

[email]  Zuzana Pavlovská
vedoucí centra,
antisemitismus a šoa
výstavy VKC
nedělní dílny

[email] Eva Lejčková
asistentka centra, pokladní

[email] Helena Bönischová
judaismus a židovské dějiny

[email]  Aleš Weiss
večerní programy, granty
 

Pobočka BRNO:

třída Kpt. Jaroše 3,
602 00 Brno
tel: 544 509 651-2, fax: 544 509 652
www.jewishmuseum.cz/brno

Pracovníci:

[email]  Jitka Králová
vedoucí pobočky,
kulturní programy, pokladní

[email]  Kateřina Suchánková
vzdělávací aktivity a programy
 

Každý sudý pátek je pobočka ZAVŘENA.
 

Židovské muzeum v Praze považuje za jeden z hlavních cílů informovat nejširší veřejnost o židovských dějinách, kultuře, tradicích a zvycích, zejména v Čechách a na Moravě, a přispět tak ke zlepšení atmosféry tolerance vůči odlišnostem. V srpnu 1996, při příležitosti 90. výročí založení muzea, zahájilo svou činnost Vzdělávací a kulturní centrum ŽMP. Rozhodnutím Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy z 22. 7. 1996 bylo zařazeno do soustavy vzdělávacích zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků. Na přípravě svých programů spolupracuje s předními univerzitními odborníky a autory - historiky, judaisty, spisovateli i kulturními i vzdělávacími institucemi, jako jsou Památník Terezín, Ústav pro soudobé dějiny ČAV, Univerzita Karlova, Hebrejská univerzita v Jeruzalémě, Nadace Konráda Adenauera, Centrum teoretických studií, Open Society Fund, Helsinský občanský výbor apod. Od ledna 2012 se pro původní Vzdělávací a kulturní centrum v Maiselově ulici 15 v Praze 1 používá nový název: ŽMP – Oddělení pro vzdělávání a kulturu.

Přednáškový sál VKC

Oddělení nabízí vzdělávací a kulturní pořady a programy, přednášky, kombinované pořady, dílny a cykly, určené nejen židovským zájemcům z řad žáků, studentů, učitelů a badatelů, ale i širší veřejnosti. V těchto programech se zaměřuje na řadu dosud jen okrajově zmíněných témat. Vzdělávací a kulturní centrum disponuje technicky vybavenými přednáškovými sály o kapacitě 30, 40 a 50 míst. Nachází se v samém středu bývalého ghetta, s výhledem na starou židovskou radnici z jedné strany a na Starý židovský hřbitov z druhé strany.

Centrum se těší podpoře těchto sponzorů:

- The Ronald S. Lauder Foundation

Židovské muzeum v Praze ve spolupráci s Institutem Terezínské iniciativy realizuje projekt CZ.1.07/1.1.00/14.0089 s názvem Naši nebo cizí? Židé v českém 20. století. Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky. Bližší informace nalezněte na www.nasinebocizi.cz.

 

 

 

 

© 2004 - 2009 Židovské muzeum v Praze